BOR YAĞI (15 KG - 170 KG)

BOR YAĞI (15 KG - 170 KG)

Çeşitli metallerin işlenmesinde (kesme ve taşlama) su ile %5-10 oranında karıştırılarak kullanılan çok amaçlı bir metal işleme sıvısıdır.

Alüminyum ve bakır alaşımları, yumuşak çelik ve dökme demir gibi metallerin hafi f ve ağır talaş kaldırma işlemlerinde (talaşlı imalat) alüminyum çubukların sıcak çekilmesinde (talaşsız imalat) yağlayıcı ve soğutucu olarak çok uygundur. Mükemmel soğutur. Uyarı: Emülsiyon hazırlanmasında suyun içerisine yağ eklemesi tanktaki su, sirkülasyon halindeyken yavaşça yapılmalıdır. Asla yağa su eklenmemelidir. Yeni emülsiyon hazırlanmadan önce tank tamamen boşaltılıp temizlenmelidir. Emülsiyon eklemelerinde asla düz su kullanılmamalıdır, ayrı bir tankta hazırlanmış uygun konsantrasyondaki emülsiyon ile gerekli eklemeler yapılmalıdır.

Özellikleri ve Faydaları

• Bakteri üremesini azaltarak servis ömrünü uzatır.

• Kesici takımların ömrünü uzatarak ıskarta miktarını azaltır.

• Ağır işlemlerde talaş kaynamasını kontrol altında tutarak işlenen yüzeyin düzgün ve temiz olmasını sağlar.

• Oluşturduğu kararlı emülsiyon ile sert sularda bile performansını sürdürür.

• Duman ve koku yapmaz.

• Paslanma ve korozyona karşı sistemi korur.

Tipik Özellikler*

Yoğunluk, @ 15°C g/ml ASTM-4052 0,885 Kinematik Viskozite 40°C'de mm2 /s 100°C'de mm2 /s ASTM D-445 25 Emülsiyon pH, 20°C D-1287 8,9 Emülsiyon Stabilitesi, 24 st yağ ml krem ml - - 0 3,5 Pas testi 2 st 5g yağ / 95g 300 PPM sert su DIN 51360-2 Geçer * Değerler üretimden üretime farklılıklar gösterebilir.